işbank borç sorgulama  vakifbank borç sorgulama  halkbank borç sorgulama  qnbfinansbank borç sorgulama  denizbank borç sorgulama  garantibank borç sorgulama  yapikredi borç sorgulama  avea fatura ödeme  vodafone fatura ödeme  turkcell fatura ödeme  hgs yükleme  tl yükleme 
11-04-2013 20:57 tarihinde, eklendi
ADNAN MENDERES - IMRALI BELGESELI (Tüm Film)
Kimseye dargın değilim. Kırgınlığım yok. Hayata veda etmek üzere olduğum şu anda devletim ve milletime ebedi saadetler dilerim. Bu anda karımı ve çocuklarımı şefkatle anıyorum. (Adnan Menderes) Ali Adnan Ertekin Menderes (1899; Çakırbeyli, Aydın -- 17 Eylül 1961; İmralı, Bursa), 1950-1960 yılları arasında başbakanlık yapmış, İstiklal Madalyası sahibi Türk siyasetçi ve hukukçu. Serbest Cumhuriyet Fırkası, Cumhuriyet Halk Partisi ve Demokrat Parti'de siyaset yapan Menderes, 27 Mayıs darbesi'nin ardından, 17 Eylül 1961 tarihinde asılarak idam edildi. Türkiye Büyük Millet Meclisi 1990 yılında çıkardığı yasayla, Menderes ve onunla beraber idam edilenlere itibarlarını iade etti. Adnan Menderes Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Görev Süresi 22 Mayıs 1950 -- 27 Mayıs 1960 Yerine geldiği: Şemsettin Günaltay Yerine gelen: Cemal Gürsel Kişi bilgileri: Doğum: 1899 Aydın, Osmanlı Devleti Ölüm: 17 Eylül 1961 (62 yaşında) İmralı, Bursa, Türkiye Cumhuriyeti Partisi: Serbest Cumhuriyet Fırkası,Cumhuriyet Halk Partisi,Demokrat Parti Eş(leri) Fatma Berin Menderes (1929-1961)
0 Yorum Yapılmış. Yorum Yapmak İçin Tıklayınız.
Yorumlar
 
 
Belgesel
Kategoriler
Belgesel
Filmler
Vahşi Yaşam

BELGESEL TV

http://www.belgeseltv.com adlı sitemizde yaralan film ve diğer medyalar internetten toplanarak sitemize aktarılmıştır. Hiç bir materyalin indirilmesine izin verilmemektedir. Buna rağmen medyalar üzerinde hakkı olan şahıs ve kurumlar ilgili medyaların siteden kaldırılmasını talep edebilirler. İletişim için [email protected]  adresine bir mail atmaları yeterlidir.

Tasarım ve Kodlama : Network Yazılım

Haberler    Evden eve nakliyat    Esenler Evden eve nakliyat